Dnes je sobota 16. února 2019. Svátek má Ljuba. Jarní prázdniny budou za 9 dní.

Život ve středověku

Chtěli bychom tímto poděkovat paní učitelce Veronice Šmídové, paní asistentce Vlastě Beerkensové a žákům 7. ročníku, kteří navštěvují dějepisný seminář, za perfektně připravený projekt pro žáky 4. tříd – Život ve středověku.

Čtvrťáci se rozdělili do skupin, aby prošli pět připravených stanovišť. Poznali, jak těžce se ve středověku drtilo obilí na mouku, vyrobili si z keramiky vlastní minci, pokoušeli se psát krasopisem jako mniši v klášteře, zhotovili si na památku přívěšek nebo prsten a také si zatancovali středověký tanec. To vše za asistence a pomoci šikovných sedmáků.

Díky moc a těšíme se třeba na jarní projekt o Karlu IV.

Žáci a pedagogové 4. tříd

ZŠ Morkovice | 2018-2019