Dnes je sobota 20. července 2019. Svátek má Ilja. Jsou hlavní prázdniny. Školní rok začne za 44 dní.
Výuka Projekty Dokumenty Školní rok Naše škola Výročí 90 let

Dějepisná olympiáda tentokrát na téma cestování

V listopadu se na naší škole uskutečnilo školní kolo dějepisné olympiády. Zúčastnilo se jej celkem 12 žáků z osmých a devátých tříd. V letošním roce si organizátoři zvolili za téma cestování „Za poznáním, za obchodem i za prací aneb Cesty jako tepny civilizace“.

Šlo o velmi široký pojem, do něhož byla zahrnuta odbdobí příchodu praotce Čecha na naše území, příchod Cyrila a Metoděje, cesty mladých šle chticů v 16. století po Evropě či rozvoj dopravy na konci 19. století a mnoho dalších. Ze všech zúčastněných se nejlépe vedlo Šimonu Beerkensovi na 1. místě, Gabriele Vašíčkové a Janu Pospíšilovi, oba na 2. místě. Všichni tři postoupili do okresního kola, které se konalo v pátek 18. ledna v kroměřížském muzeu. Zde se i v silné konkurenci neztratili a Šimon Beerkens si zajistil z 11. místa postup do kola krajského.

To se uskuteční rovněž v Muzeu Kroměřížska 20. března. Vzhledem k těžkému tématu, na které není příliš možno se připravit,držíme Šimonovi palce, aby se mu vedlo stejně ne-li lépe v krajském kole.

Všem, kteří se zapojili do kola školního a okresního, děkuji za účast a budu se s některými těšit na viděnou v příštím školním roce.

Mgr. Eva Pátíková

ZŠ Morkovice | 2018-2019