Dnes je čtvrtek 17. ledna 2019. Svátek má Drahoslav. První pololetí školního roku skončí za 14 dní.

HOBIT - HOdina BIologie pro živoT

HOBIT je vzdělávací program určený pro žáky základních škol a studenty víceletých gymnázií. Smyslem programu je předat žákům zcela jednoduché informace, které vedou k záchraně života při vzniku srdečního a mozkového infarktu.

Žáci se učí reagovat pomocí multimediálního a simulačního vzdělávání na příznaky těchto onemocnění tak, aby byli schopni postiženému zachránit život. Do projektu jsme se zapojili druhým rokem s žáky 8. ročníku v pondělí 10. prosince 2018. Projekt navazuje na výuku přírodopisu a výchovy ke zdraví. Výuka žáků probíhá v jedné vyučovací hodině - její náplní je poutavý vzdělávací film, který žákům vysvětluje podstatu kardiovaskulárních onemocnění. Znalosti žáků jsou prověřeny simulačním testem před a po zhlédnutí edukačního filmu.

Celý program klade důraz na rychlost jednání a správné rozpoznání příznaků. Následně po projektu následuje v hodinách výchovy ke zdraví nácvik první pomoci a vypracování pracovních listů k této problematice.

Ing. Radka Zdražilová

ZŠ Morkovice | 2018-2019