Dnes je pondělí 18. března 2019. Svátek má Eduard. Velikonoční prázdniny budou za 31 dní.

Volba povolání

V rámci výuky Pracovních činností v 8. a v 9. ročníku se žáci připravují na volbu oboru a střední školy. Každým rokem navštěvují dny otevřených dveří na středních školách a okresní přehlídku středních škol v Domu kultury v Kroměříži.

V letošním školním roce se přehlídka uskutečnila ve čtvrtek a v pátek 8. a 9. listopadu 2018. V tento den pořádá Okresní hospodářská komora a Městský úřad Kroměříž pro žáky exkurze do výrobních podniků. Naši žáci navštívili Chropyňkou strojírnu. Průvodcem našich žáků byl pan Vítek, který v podniku pracuje několik let a podal informace žákům o pracovních pozicích, kariérním růstu a péči o zaměstnance, provedl nás po dílnách a ukázal nám, jak pracují moderní obráběcí stroje.

V letošním školním roce navštíví žáci 8. ročníku výrobní podnik TON Bystřice pod Hostýnem a Střední školu nábytkářskou a obchodní v rámci dnu otevřených dveří. Koncem školního roku budou žáci na Úřadu práce informováni možnostech studia po ukončení základní školy a pracovním uplatnění absolventů. V plánu školy máme návštěvu podniku Pilana Zborovice, Agrodružstvo Morkovice a Hanhart Morkovice.

Ing. Radka Zdražilová

ZŠ Morkovice | 2018-2019