Dnes je pondělí 17. června 2019. Svátek má Adolf. Hlavní prázdniny budou za 12 dní.

Vánoční přání v podání druháčků netradičně v tibetském duchu

V tomto týdnu jsme se zúčastnili i my, druháci, besedy sportovkyně a cestovatelky Petry Halaškové. Beseda byla velmi poutavá s mnoha fotkami a videoukázkami, tentokrát z Tibetu, kde Petra pobývala při účasti na MS kajakářů.

Mimo jiné jsme se dozvěděli, že Tibeťané na hřebenech hor vyvěšují modlitební vlaječky v 5 barvách - modrá, bílá, červená, zelená a žlutá - se svými přáními. Věří, že přání, prosba nebo modlitba je blíž nebi a bude vyslyšena. Barvy znamenají jednotlivé živly a musí být seřazeny správně za sebou. Neváhali jsme a tyto barevné šňůry jsme společně vytvořili a pověsili ve školní zahradě. Na vlaječku si každý druháček napsal své vánoční přání. A teď už jen počkáme, jestli školní zahrada bude mít tu magickou moc jako tibetské hory a aspoň něco z našich přání bude splněno!

Žáci i paní učitelky ze 2.A, 2.B a 2.C přejí Vám všem krásné a spokojené Vánoce!

/TAŠIDÉLE/... tibetský pozdrav

Mgr. Lucie Dopitová