Dnes je sobota 24. října 2020. Svátek má Nina. Podzimní prázdniny budou za 5 dní.
Distanční výuka Projekty Dokumenty Školní rok Naše škola 2020-2021

VODA - život v každé kapce

V září se 6.B zúčastnila výukového programu Voda- život v každé kapce. Pod vedením pana učitele Zaorala a paní lektorky z Lísky (více infomací o nevládní neziskové organizaci zabývající se environmentální výchovou, výukou a osvětou zde.)

Projekt měl tři části. V první části se žáci seznámili s obecnými fakty o vodě. Kde se voda nachází, v jakém množství, jak se získává pitná voda apod. V druhé části si pak ve skupinkách postavili filtrační zařízení a filtrovali vodu z místního rybníka Ovčáček. Poslední část byla pozorovací, kdy žáci sledovali změny vod ve třech akváriích v čase. V prvním akváriu byla voda nefiltrovaná z rybníku, v druhém pak přefiltrovaná z rybníka a ve třetí voda z vodovodu.

ZŠ Morkovice | 2020-2021