Přírodověda hravě

Ze sluneční soustavy jsme se vydali prozkoumat život pod hladinu moří a oceánů. Děti v kroužku vyrobily žraloky, kteří otevírali své ostré zuby. Z moře jsme se přesunuli do hlubokých oceánů a prozkoumali oceán až na dno. Poté jsme zjišťovali informace o obyvatelích našich lesů. Žáci sami tvořili plakát o jednotlivých obyvatelích lesa. Jelikož se blíží zima, tak jsme si popovídali o zimním spánku zvířat a zároveň jsme vyrobili pohyblivý obrázek zimních spáčů. A také jsme zjistili, že medvědi nemají pravý zimní spánek, tak jsme neváhali a zjistili vše, co bylo v našich silách o ledních medvědech. V polární oblastech ještě zůstaneme i příště. Stále nám zůstává spousta neprobádaných oblastí. Kam se vydáme příště?

Mgr. Veronika Žvátorová