Veselé zoubky v 1. třídách

Naše škola se i letos zapojila do preventivního programu „Veselé zoubky“, který připravila společnost DM drogerie markt s. r. o. Preventivní program je určen pro žáky prvních tříd základních škol z celé České republiky a jeho cílem je pomoci dětem a jejich rodičům zorientovat se v oblasti péče o chrup dětí a prevence zubního kazu.

Tentokrát děti z prvních tříd projektem provázely žákyně devátého ročníku. Uskutečnily tak další z akcí Deváťáci patrony prváků.

Ukázaly dětem správnou techniku čištění zubů a vysvětlily důležitost zubní prohlídky. Děti s nadšením plnily úkoly na interaktivní tabuli, seznámily se se stavbou zubu, nakupovaly zdravé potraviny, doplňovaly do textu správné obrázky a nechyběl ani zábavný kvíz. Nakonec řešily pracovní list. Za svou pilnou práci žáci obdrželi preventivní balíčky dm drogerie.

Mgr. Dana Derková