Kdo byl Nicholas George Winton?

To už víme teď i my - páťáci. Navštívili nás totiž žáci 9 tříd, kteří chodí do dějepisného semináře. Po besedě nad filmem o tomto vzácném člověku, které se zúčastnili v Kroměříži, si pro nás připravili pěknou prezentaci a tu prezentovali v obou našich třídách.

Teď už víme, že Nicholas George Winton byl britský makléř a humanitární pracovník, který v roce 1939 zachránil 669 převážně židovských dětí z okupovaného území Československa před transportem do koncentračních táborů tím, že jim zajistil odjezd vlakem do Spojeného království.

Prezentace byla zajímavá, až dojemná a my tímto děkujeme všem zúčastněným deváťákům i jejich paní učitelce Mgr. Evě Najmanové za promyšlenou a poučnou hodinu a těšíme se na další spolupráci.

Žáci 5.A a 5.B se svými tř. učitelkami