Školní roráty 2023

Poslední týden před vánočními prázdninami tradičně v ZŠ  Morkovice probíhají školní roráty, kterými si připomínáme poselství adventního času a demonstrujeme si prostředí místního kostela jako kulturně historické hodnoty místně zakotveného učení. S přáním klidného prožití posledních adventních dní a šťastných Vánoc Mgr. Marie Sobotková.

Roráty - poděkování

Jako každý rok, tak i letos pro nás p. uč. Mgr. Marie Sobotková ve spolupráci se ZUŠ Morkovice a taky panem farářem Mgr. Janem Plodrem připravila návštěvu kostela. Zúčastnili jsme se tzv. RORÁTŮ. Žáci se světýlky vstoupili do kostela, vyslechli krásné vánoční písně a koledy a především tři příběhy malé Terezky.

Tyto příběhy vymyslel a dětem přečetl pan farář. A co jsme se dozvěděli? Že světlo před Vánoci, ale i v jiných časech, nevychází jen ze svíček, ale i z našich duší a dobrých činů. Že tím největším světlem je láska k sobě navzájem. Připomněli jsme si také, že rozdávat radost a štěstí je také naší radostí a štěstím - naší svíčkou. Ale že k životu patří i nezdary a prohry, kdy se setmí v našich duších i kolem nás. Zachrání nás víra, láska, dobrota a naděje.

Chtěli bychom tímto všem, kdo se na krásné akci podíleli, poděkovat a těšíme se na další setkání s moudrými a vstřícnými lidmi.

Žáci a učitelé ZŠ Morkovice