Beseda se Šimonem – Osvobození Slížan a…

V úterý 6. 2. přišel do našich tříd současný asistent pedagoga a taky velmi zvídavý obyvatel Slížan Šimon Beerkens. Připravil si pro nás prezentaci a zajímavé povídání o osvobození obce Slížany. Čerpal ze Slížanské kroniky, pracoval s mapou a žáky svým výkladem velmi zaujal. Nejlepší ale bylo, že nám ukázal spoustu věcí, které objevil díky svému detektoru kovů v okolí Slížan. Takže jsme viděli třeba části různých zbraní, staré náboje, knoflíky z uniforem a dokonce část německého opasku z období 2. světové války atd.

Moc Šimonovi za parádní hodinu a spoustu informací děkujeme a přejeme hodně štěstí při přijímačkách a budoucím studiu na vybrané vysoké škole. Bude z něho výborný učitel nebo profesor?

Žáci a pedagogové obou 5. tříd ZŠ Morkovice