Erasmus+ “U nás doma digitálně i ekologicky”

Ve dnech 21. 4. - 27. 4. jsme se vydali v rámci projektu EU na Slovensko do spřátelené obce Žitavany. Jednalo se o výměnný pobyt žáků 5. - 6. tříd ZŠ Morkovice a ZŠ J. V. Šimka Žitavany.

První den jsme prožili ve slovenských rodinách a další dny jsme plnili náročné, ale velmi pěkně připravené úkoly. Navštívili jsme Zubří farmu, zámek v Topolčiankách, historické a hornické město Kremnica, kde probíhaly vzdělávací programy v muzeích. Velmi se nám líbilo v Lesní škole v Levicích. Zde jsme pozorovali lesní živočichy, poznávali je podle zvuků, a také jsme hádali čaje dle chuti. Ve škole jsme společně batikovali trička, stavěli pocitový chodník a opravovali hmyzí domečky. Věnovali jsme se i třídění odpadu... Vše jsme se svými kamarády ze Slovenska digitálně zpracovali a odprezentovali. Bylo toho hodně, ale stálo to za to.

Počátkem června přivítáme slovenské kamarády u nás v Morkovicích. Snad se i jim bude u nás líbit.

Mgr. Lenka Foltýnová, Mgr. Martina Chybová