Matematické soutěže ve školním roce 2021-2022

Ve školním roce 2021--2022 se naši žáci zúčastnili tří matematických soutěží. Domácího kola soutěže Matematická olympiáda se zúčastnilo celkem 6 žáků z druhého stupně. Žádný z nich se ale nestal úspěšným řešitelem a tak nikdo nepostoupil do okresního kola.

V soutěži Pythagoriáda byli naši žáci úspěšnější. Školního kola této soutěže se zúčastnilo 28 žáků. Ze všech byl měl velký Pythagoras určitě radost. Nejvíce by jej však potěšil žák šesté třídy Jakub Navrátil. Ten se totiž stal úspěšným řešitelem a reprezentoval tak naši školu v okresním kole. To proběhlo netradičně distanční formou. I přes technické potíže se Jakub nenechal \uv{rozhodit} a počítal a počítal. Bohužel v jeho kategorii byli počtáři zdatnější a tak se Jakub na pomyslném stupni vítězů neobjevil. Za Jakubův výkon jsme ale velmi rádi a těšíme se, že spolu s dalšími žáky bude naši školu reprezentovat opět v příštím školním roce v některé ze zajímavých matematických soutěží.

Třetí soutěží v tomto školním roce byl tradiční březnový Matematický klokan. Do této soutěže se zapojilo celkem 188 žáků ve čtyřech kategoriích. Se záludnými otázkami matematického klokana se nejlépe vypořádali Marek Šabata v kategorii Cvrček, Vojta Holubec v kategorii Klokánek, Vendulka Kalivodová v kategorii Benjamín a Vojta Šestořád v kategorii Kadet.

Všem počtářům děkujeme za účast a těm úspěšným blahopřejeme.

Mgr. Radek Strnadel