Poznáváme provoz ve firmách

V rámci výuky praktických činností a tématu volba povolání a kariérové poradenství navštěvujeme s žáky 8. ročníku výrobní podniky v okrese Kroměříž. V Kroměříži jsme se podívali do provozů firmy Plastika a na oddělení Nemocnice Kroměříž. Exkurzi v nábytkářské firmě TON v Bystřici pod Hostýnem jsme spojili s návštěvou Střední školy nábytkářské a obchodní.

Ve všech firmách jsme se setkali s milým přijetím a velmi ochotnými pracovníky, kteří nás provázeli. V každém podniku jsme poznali specifika výroby a provozů, výrobní technologie a pracovní postupy při výrobě. Exkurze si žáci vybírali podle svých zájmů. Průměrně jsme se do podniků podívali s 15 žáky. V dalším období plánujeme exkurzi do Chropyňské strojírny, Pilany Hulín a Hanhartu Morkovice. Exkurze budou doplněny prohlídkami středních škol a poznáním následného studia.

Reakce žáků na exkurze jsou vždy pozitivní a žáci po příjezdu mezi spolužáky diskutují o zajímavostech, které je zaujaly. V měsíci březnu nás ve škole navštíví odborníci na stavebnictví a zdravotnickou péči, kteří v rámci workshopu seznámí žáky s těmito obory. Žáci se budou moci seznámit s těmito obory podrobněji po praktické stránce.

Tímto děkujeme pracovníkům firem, které jsme navštívili, za velmi laskavý přístup a čas, který nám věnovali. Na všech exkurzích jsme se cítili velmi dobře a děkujeme, že jsme mohli poznat práci ve firmě prohlídkou jednotlivých provozů.

Ing. Radka Zdražilová, kariérový a výchovný poradce