Žákyně navštívily Kroměřížskou nemocnici

Ve středu 22. února jsme se s žákyněmi 8. ročníku vydaly do nemocnice v Kroměříži. Ne, že bychom byly nemocné, ale přijaly jsme pozvání na prohlídku některých oddělení místní nemocnice.

Na vrátnici se nás ujala paní Mgr. Veronika Slaměnová a Bc. Irena Frolová, které nám ukázaly oddělení ošetřovatelské péče, dětské oddělení a oddělení rehabilitace. V nemocnici jsem se setkaly s pejsky, kteří s pacienty prováděli canisterapii. Na dětském oddělení jsme viděly pěkné barevné prostředí. Paní staniční sestra nám podrobně povídala o provozu z pohledu sester a pacientů. Naopak rehabilitační oddělení a oddělení fyzioterapie nás zaujalo svým vybavením a povídáním o rehabilitacích dospělých pacientů a dětí. Paní průvodkyně nás stručně seznámily i s ostatními odděleními a spoluprácí se Střední zdravotnickou školou Kroměříž, která sousedí s nemocnicí.

Na všech oddělench jsme se setkaly s milým přijetím a usměvavými pracovníky, kteří nás ochotně seznámili s provozem nemocnice. Naše paní průvodkyně nám ukázaly i oddělení magnetické rezonance a prostory, kde se bude v budoucnosti nemocnice rozrůstat. Exkurzi jsem zakončily na heliportu nemocnice a povídáním o zaměstnancích nemocnice, stravování pacientů a poskytováníí zdravotnické péče obecně. Exkurzi žákyně hodnotily velmi pozitivně a velmi se nám v nemocnici s našemi průvodkyněmi líbilo.

Chtěla bych jim touto formou velmi poděkovat za čas, který nám během dopoledne věnovaly. Na závěr jsme se rozloučily s přání, abychom péči zdravotníků musely v budoucnosti pořebovat co nejméně.

 

Ing. Radka Zdražilová, kariérový poradce ZŠ Morkovice