Lyžařský výcvik 2023

Ve dnech 13.3. - 17.3.2023 se 60 žáků 7., 8. a 9. tříd zúčastnilo tradičního lyžařského výcvikového kurzu. Akce probíhala ve Velkých Karlovicích ve SKI areálu Kyčerka.

Letošní lyžařský výcvik měl vysokou účast, jelikož se vynahrazovalo žákům zrušení lyžáků v předchozích 2 letech kvůli vládním opatřením. Bylo vytvořeno 5 družstev – modrých, zelených, červených, žlutých a oranžových. Teplé počasí se sice podepsalo na kvalitě sněhu, který zůstal už jen na sjezdovkách, aspoň ale na sobě lyžaři nemuseli mít velké vrstvy oblečení. I začátečníci brzy zapomněli na počáteční pády a vyčerpání a pracovali na nově nabytých dovednostech. Žáci si ověřili, že tvrdá práce na zdokonalování vlastních dovedností přináší výsledky. Na sjezdovkách naši žáci dodržovali pravidla bezpečnosti, za což jim náleží pochvala.

Smyslem kurzu nebylo jen zdokonalování dovedností na svahu, nýbrž i stmelování kolektivu, společná zábava, jiný denní režim, osamostatnění a pobyt v přírodě a na čerstvém vzduchu. Lyžařskému výcviku bylo věnováno dopoledne i odpoledne. Uprostřed týdne si žáci mohli odpočinout od lyžování ve Vodním světě či na delší procházce.

Žáci v závěrečném dotazníku zhodnotili celkově tento týden většinou na „jedničku“ (62% žáků), případně na „dvojku“ (30% žáků).

Podle ohlasů si žáci celý kurz užili a snad na něj budou rádi vzpomínat.

  • „Naučil jsem se carving.“ Patrik
  • „Nejvíce mě bavil Vodní svět.“ František
  • „Nejvíce mě bavily otočky na lyžích.“ Marek
  • „Nejvíce mě bavily volné jízdy a čas s kamarády.“ Julie
  • „S klukama na pokoji byla pr…sranda.“ Tobiáš
  • „Naučil jsem se lyžovat.“ Vašek
  • „Naučila jsem se smýkaný oblouk.“ Gabriela
PhDr. Jakub Forýtek a kolegové