Projekt 72 hodin

Již podruhé jsme se zúčastnili na naší škole projektu 72 hodin. Kdykoliv během těchto 72 hodin (12.–15. října 2023). Akce u nás proběhla ve čtvrtek 12. října a zároveň jakkoliv dlouho se dobrovolníci po celém Česku pustí do aktivit, které pomohou druhým, přírodě, či jejich okolí. Výsledkem těchto projektů bude mnoho úsměvů, radosti, dobrých pocitů z vykonané práce a mnoho dalších pozitivních účinků.

72 hodin

V letošním školním roce jsme na školní zahradě vybudovali a založili několik vyvýšených záhonů, uklidili staré koberce, pečlivě jsme umyli skleník zevnitř i zvenku, ostříhali keře a okrasné trávy jsme zazimovali. Cílem 72 hodin je zapojit co nejvíce mladých lidí a ukázat jim, že stačí málo, aby společně dokázali mnoho! Přesvědčit je, že jsou sami schopní změnit věci, které se jim nelíbí. Naučit je spolupracovat a víc vnímat svět kolem sebe. Díky pořádání jednotlivých projektů také posílit vztahy v místních komunitách a vytvořit hodnoty a zajímavé podněty pro smysluplné trávení volného času. Cíl projektu se nám podařil splnit, děti pracovaly s velkým nadšením a počasí nám přálo.

Děkuji všem, kteří pomáhají.

Mgr. Veronika Žvátorová