Páťáci v akci

Tak jako všichni žáci naší školy, tak i my – páťáci jsme se vydali ve středu 12. 6. na školní výlet. Tentokrát do Moravského krasu po trase: Skalní mlýn – Punkevní jeskyně – Macocha – Velká dohoda. K cestování jsme využili výletní vláček i lanovku. Prohlédli jsme si krápníkovou výzdobu v Punkevní jeskyni, obdivovali propast Macocha zdola i shora, snědli výborný oběd a svou obratnost i odvahu jsme prověřili v lanovém parku Velká dohoda. Domů jsme se vraceli unavení, ale spokojení. Bylo toho dost a bylo to fajn.

A aby toho nebylo málo, tak jsme z úterý 18. 6. na středu 19. 6. přespali ve škole, vlastně většina ve stanech na školní zahradě a někteří v tělocvičně. Stany jsme si postavili a pak také sbalili sami, tedy s malou pomocí p. učitelek:) Když stany stály a naše postýlky byly připravené, hráli jsme různé hry, nejraději vybíjenou. Samozřejmě, že jsme rozdělali také ohýnek, opekli si špekáčky a prošli noční stezku odvahy. Jen to spaní! Ne a ne usnout! Chechtání, povídání, a zase smích… no prostě zážitek ze společně prožité noci. Doma to dospíme:)

Žáci 5. tříd a pedagogové Mgr. Lenka Foltýnová, Mgr. Martina Chybová a Renata Brablíková