Pohádkový zápis do prvních tříd

Koncem dubna se je již tradičně koná zápis dětí do prvních tříd. Jinak tomu nebylo ani letos, kdy se konečně po dvou letech covidových opatření mohly do školy vydat děti v doprovodu svých rodičů. Možná i proto byla účast na zápise poměrně hojná. Budoucí prvňáčky doprovodili do tříd letošní deváťáci, kteří byli v kostýmech pohádkových bytostí. Tam se na ně už těšily paní učitelky, a protože to byl pohádkový zápis, tak se děti mohly setkat s Karkulkou, Patem a Matem, pejskem a kočičkou a dalšími, kteří po nich však nechtěli vyprávět svůj příběh, ale prověřovali jejich znalosti. A tak děti malovaly, počítaly, hledaly tvary, říkaly básničky a to vše pod dohledem a s podporou svých učitelek z mateřských škol. Prázdniny utečou jako voda a v září se s některými z nich uvidíme poprvé ve školních lavicích.

Mgr. Eva Najmanová