Do Brna za Tutanchamonem

Konec školního roku je ve znamení školních výletů i poznávacích exkurzí. Jednu takovou jsme pro žáky šestých a sedmých tříd uspořádali koncem května, když jsme se společně vypravili za poznáním starověkého Egypta do Brna. Zde je k vidění jedinečná výstava s názvem Tutanchamon, která interaktivně přibližuje jeden z nejvýznamnějších objevů v Egyptě, jenž slaví v tomto roce 100 let od svého nalezení. Žáci se tak vydali na tajuplnou a jedinečnou cestu za faraonem Tutanchamonem. Prošli si jednotlivé místnosti, kde byly k vidění zlaté poklady, obrázky, sošky, nábytek, zbraně, pohřební maska i pohřební komora. Na prostoru zhruba 2 000 m2 je k vidění tisícovka předmětů, originálů, videí i grafik. Výstavu kromě našich žáků vidělo na celém světě přibližně 6 milionů návštěvníků.

Mgr. Eva Najmanová a Mgr. Jan Najman